Probíhá zápis SB! TADY
1. Kapitola Bloodlines přeložená z části do čj tady!

Duben 2010

Vampýrská akademie

23. dubna 2010 v 17:42 | Kety |  Knihy
Tak základní informace o téhle knížce :) z týhle knížky sem byla trohu zmatená protože se to tam hemžilo výrazy dhapýr (CO TO JE?? :D) Moroj (CO??) Strigoj (Už se ničemu nedivim :D) ale za chvíli sem se dostala do děje a tuhle knížku mám přečtenou asi pětkrát :D no na stmívaní to nemá ale je to taky fakt dobrý!! :)

Dhampýr= napůl člověk a napůl upír (ve stmívaní taková Renesme :D)
Strigoj= zlej upír.. je jakoby neživej.. a živí se krví morojů a mojojové sou..
Moroj= upír.. (hodnej :D) svoje oběti pitím krve nezabijí ani je nepřemění jenom trochu zfetujou ale jinak cajk :D
.............
no stručnej obsah se mi nechce psát tak sem ho zkopírovala

Hlavní hrdinka je sedmnáctiletá Dhampýrka Rose co se svojí kamarádkou Morojkou princeznou Lissou uprchla z Vampýrské akademie. Strážce Dimitrij vypátrá Rose a Lissu a dovede je do školy. Co za poslední dva roky na svobodě Rose zameškala musela dohánět doučováním o 7 let staršího Dimitrije, do kterého se zamiluje.
Lissa patří k Morojům co nikdy nezískali specializaci na ovládání žádného známého elementu. Zato však ovládá neznámý element éteru. Může uzdravovat zraněné a probouzet k životu mrtvé, a umí pomocí 'Nátlaku' donutit lidi dělat co chce.
Rose, jako její budoucí strážkyně před zlými Strigoji zjistí, že tyto schopnosti užíval i svatý Vladimir, po kterém byl pojmenován kostel u akademie. Kvůli jeho schopnostem se málem zbláznil, ale měl svou strážkyni ,Stínem políbenou Annu', která mu pomohla. Bylo mezi nimi pouto stejně, jako u Lissy a Rose.
Lissu unese její nevlastní nemocný strýc a využije její léčivou moc. Strážci a Rose Lissu zachrání. A protože Dimitrij i Rose jsou strážci Lissy, nemůžou být spolu, protože při napadení strigoji by chránili jeden druhého a ne Lissu.


No.. na začátek

23. dubna 2010 v 17:30 | Kety |  Informace o blogu
No tak se chci jenom představit.. moje přezdívka je Kety a později toho o sobě napíšu víc ale právě pracuju na rozcestnících a designu.. UFF :D no tak tenhle blog bude zejména o knížce a blížícím se filmu vampýrská akademie :) ale možná se tu objrví i něco jiného.. tak a jestli by někdo chtěl spřátelit tak ať napíše..

Kety