Probíhá zápis SB! TADY
1. Kapitola Bloodlines přeložená z části do čj tady!

Vampýrská akademie

23. dubna 2010 v 17:42 | Kety |  Knihy
Tak základní informace o téhle knížce :) z týhle knížky sem byla trohu zmatená protože se to tam hemžilo výrazy dhapýr (CO TO JE?? :D) Moroj (CO??) Strigoj (Už se ničemu nedivim :D) ale za chvíli sem se dostala do děje a tuhle knížku mám přečtenou asi pětkrát :D no na stmívaní to nemá ale je to taky fakt dobrý!! :)

Dhampýr= napůl člověk a napůl upír (ve stmívaní taková Renesme :D)
Strigoj= zlej upír.. je jakoby neživej.. a živí se krví morojů a mojojové sou..
Moroj= upír.. (hodnej :D) svoje oběti pitím krve nezabijí ani je nepřemění jenom trochu zfetujou ale jinak cajk :D
.............
no stručnej obsah se mi nechce psát tak sem ho zkopírovala

Hlavní hrdinka je sedmnáctiletá Dhampýrka Rose co se svojí kamarádkou Morojkou princeznou Lissou uprchla z Vampýrské akademie. Strážce Dimitrij vypátrá Rose a Lissu a dovede je do školy. Co za poslední dva roky na svobodě Rose zameškala musela dohánět doučováním o 7 let staršího Dimitrije, do kterého se zamiluje.
Lissa patří k Morojům co nikdy nezískali specializaci na ovládání žádného známého elementu. Zato však ovládá neznámý element éteru. Může uzdravovat zraněné a probouzet k životu mrtvé, a umí pomocí 'Nátlaku' donutit lidi dělat co chce.
Rose, jako její budoucí strážkyně před zlými Strigoji zjistí, že tyto schopnosti užíval i svatý Vladimir, po kterém byl pojmenován kostel u akademie. Kvůli jeho schopnostem se málem zbláznil, ale měl svou strážkyni ,Stínem políbenou Annu', která mu pomohla. Bylo mezi nimi pouto stejně, jako u Lissy a Rose.
Lissu unese její nevlastní nemocný strýc a využije její léčivou moc. Strážci a Rose Lissu zachrání. A protože Dimitrij i Rose jsou strážci Lissy, nemůžou být spolu, protože při napadení strigoji by chránili jeden druhého a ne Lissu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama